Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2013. Augusztus 28. 05:36, szerda | Helyi
Forrás: MTI

Zuhanó macska horpasztott be autót, amely viszont tilosban parkolt

Zuhanó macska horpasztott be autót, amely viszont tilosban parkolt

Komoly kárt tett egy autóban egy macska Oroszországban, mert rázuhant egy ötödik emeleti lakásból, ám a kocsi szabálytalanul parkolt, így az állat gazdájának nem kell a javíttatás teljes összegét állnia.

A balesetből még a macska került ki a legjobban: vérzett ugyan a pofája és megijedt, de amúgy kutya baja. Nem úgy mint a kocsinak. Az autó teteje behorpadt, visszapillantó tükre eltört, szélvédőüvege megrepedt és karmolások miatti karcolások is csúfítják - olvasható a RIA Novosztyi orosz hírügynökség honlapján.

A javítás 23 ezer 900 rubelbe (154 ezer forint) került, amelyet az autó tulajdonosa a macska gazdasszonyán be akart hajtani. Per lett az ügyből, amelynek végeredményeként a cseljabinszki területi bíróság hétfői közlése szerint úgy ítélt, hogy a macska gazdájának fizetnie kell, ám nem a teljes javíttatást. A bíró húsz százalékkal csökkentette az összeget, mert az autó tulajdonosa tilosban parkolt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 18. 09:59, szerda | PR

Új korszak az innovációban?

a magyar cégek több mint kétötöde alkalmaz mesterséges intelligenciát

2025. Június 18. 07:15, szerda | Bulvár

Cseh László is vízbe ugrik szombaton a harmadik MOL Campus Öbölúszáson

Szombaton harmadik alkalommal rendezik meg a MOL Campus Öbölúszást, amelyen több mint 1600-an ugranak vízbe.

2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld

Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén

2025. Június 18. 07:12, szerda | Életmód

Groupama Biztosító-OTP Bank: a magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra

A magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra a Groupama Biztosító és az OTP Bank megbízásából ezer fő megkérdezésével készült országos reprezentatív kutatás szerint.