Hírek
2019. Február 27. 14:03, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Visszavonulóban az influenzajárvány
Tovább csökkent az influenza miatt orvoshoz fordulók száma február 18. és 24. között; a Nemzeti Népegészségügyi Központ összesítése szerint 35 százalékkal kevesebben, 33 900 ember fordult orvoshoz tüneteivel.
A szerdán közzétett jelentés szerint a 8. héten valamennyi területen csökkent az influenzás tünetekkel orvoshoz forduló betegek száma. A betegek korösszetételében sem történt változás, továbbra is a gyerekek és a fiatal felnőttek betegedtek meg.
Mint írták, továbbra is az influenza A vírus dominanciája érvényesül, a laboratóriumi vizsgálatok kizárólag A típusú influenzavírusokat azonosítottak.
Az influenza miatt több kórházban és ápolási intézetben továbbra is fenntartják a látogatási tilalmakat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 07:37, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld
Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere
Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
