Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2021. Március 15. 17:03, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Víruskutató: egyre alacsonyabb a betegek átlagéletkora

Víruskutató: egyre alacsonyabb a betegek átlagéletkora

Egyre alacsonyabb a koronavírus-fertőzöttek átlagéletkora - közölte Rusvai Miklós víruskutató vasárnap az M1 aktuális csatornán.

A kutató szerint ez egyrészt azért van, mert a vírusmutánsok fertőzőképessége erősebb, másrészt pedig azért, mert az idősek többsége az oltással már védettséget szerzett.

Rusvai Miklós arról is beszélt, hogy az első oltás után három héttel, oltóanyagtól függően, 60-90 százalékos védettség érhető el, ezért ki lehet tolni a két oltás közötti időtartamot.

Az oltóanyagok veszélytelenek, és védelmet nyújtanak a betegség súlyos lefolyása ellen - jelentette ki.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.