Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2020. Március 11. 06:11, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Vesztegetés és sikkasztás gyanúja miatt őrizetbe vettek négy fővárosi kormányhivatali dolgozót

Vesztegetés és sikkasztás gyanúja miatt őrizetbe vettek négy fővárosi kormányhivatali dolgozót

Vesztegetés és sikkasztás gyanúja miatt őrizetbe vették a rendőrök a fővárosi kormányhivatal négy dolgozóját, a hivatal felfüggesztette a jogviszonyukat.

Budapest Főváros Kormányhivatala az MTI-hez kedden eljuttatott közleményben azt írta, hogy a Nemzeti Védelmi Szolgálat és a rendőrség közös nyomozása eredményeként kiszolgáltatott, gondozott emberek vagyonával visszaélő hivatali dolgozókat fogtak el.

A kormányhivatal folyamatosan együttműködött a rendőri szervekkel, hogy kiszűrjék a hivatali rendszerből azokat, akik visszaélést követhettek el, megvédve ezzel sok gondnokság alatt állót - tették hozzá.

A közlemény szerint a kormányhivatalnak kiemelten fontos a közszolgáltatásba vetett bizalom megerősítése, az állampolgárok védelme, ezért a jövőben is határozottan fellép a hivatalon belüli visszaélések ellen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.