Hírek

2013. December 18. 05:25, szerda | Helyi
Forrás: MTI

Változnak a súlycsoportok birkózásban

A várakozásoknak megfelelően a Nemzetközi Birkózó Szövetség (FILA) változtat az eddigi súlycsoportokon, és kedden bejelentette a riói olimpia műsorán szereplő hat-hat kötött- és szabadfogású kategóriát.

A FILA már az ötkarikás műsoron maradásért vívott idei harca során jelezte, hogy a jövőben nem lesz eltérés a női és a két férfi szakág kategóriáinak száma között, és a hét-hét kötött- és szabadfogású, illetve négy női súlycsoport helyett 2016-ban már mindhárom szakág hat-hat súlycsoporttal szerepel majd.

A január 1-jétől életbe lépő új rendszer szerint - az eddigi 55, 60, 66, 74, 84, 96 és 120 kilogramm helyett - a szabadfogásúaknál 57, 65, 74, 86, 97 és 125 kilogrammban, míg a kötöttfogásúaknál 59, 66, 75, 85, 98 és 130 kilogrammban rendeznek majd versenyeket az olimpián, illetve a világversenyeken.

"Korábban még másról lehetett hallani, de legutóbb én is ezt a verziót hallottam. Nálunk van olyan, akinek ez jó, másnak kevésbé" - reagált a hírre az MTI-nek Struhács György kötöttfogású kapitány, hozzátéve, hogy az olimpiai ezüstérmes, idén Európa-bajnokságot nyert Lőrincz Tamásnak (66 kg), illetve a 2008-ban Eb-győztes Bácsi Péternek (74 kg) jobb lett volna, ha másként módosulnak a kategóriák (eredetileg 68 és 78 kg-ról lehetett hallani), mert mindketten sokat fogyasztanak, viszont feljebb nem tudnak lépni.

A szakvezető mindehhez hozzátette, elképzelhető, hogy a világbajnokságokon és Európa-bajnokságon a hat olimpiai súlycsoport mellett lesz még két-három másik kategória. A nőknél a jövőben 48, 53, 58, 63, 69 és 75 kilogrammos versenyeket rendeznek.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 25. 08:13, csütörtök | Sport

A végén fordított a Fradi, döntőbe jutott a Magyar Kupában

A már bajnok Ferencváros jutott másodikként a labdarúgó MOL Magyar Kupa fináléjába, mivel szerdán hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a másodosztályban éllovas Nyíregyházát, Balmazújvárosban.

2024. Április 25. 08:02, csütörtök | Sport

Második helyen zárt Benyó Máté Nyirádon

A szezonnyitó máriapócsi győzelem után Nyirádon a második helyet szerezte meg a Korda Racing csapatában versenyző Benyó Máté, Kovács Sámuel a dobogó legfelső fokára állhatott.

2024. Április 25. 06:00, csütörtök | Belföld