Hírek
2020. Július 31. 15:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Vádat emeltek egy fiatal ellen, aki tűzijátékkal lőtt meg egy nőt

Súlyos testi sértés miatt emelt vádat a Győri Járási és Nyomozó Ügyészség egy 19 éves férfi ellen, aki szilveszterkor tűzijátékkal lőtt meg egy 19 éves nőt Győrben
- tájékoztatta a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség pénteken az MTI-t.Takács Péter főügyész közleménye szerint a férfi baráti társaságával éjfél után kiment az utcára, hogy tűzijátékokat lőjenek fel. Az utcán más ünneplők is voltak, köztük a férfi egy távolabbi ismerőse. A fiatal férfi a nő felé irányította a római gyertya típusú tűzijátékot, majd "a boszorkányokat el kell égetni" felkiáltással előszőr közelről lábon, majd hason lőtte.
A nő nyolc napon túl gyógyuló égési sérüléseket szenvedett, ruhája több helyen kiégett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld
Jelentősen csökkent az ipari termelés
2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld
Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar
2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K
2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld
Startra készek a turisztikai hitelek
5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.