Hírek
2013. December 28. 05:30, szombat |
Helyi
Forrás: MTI
Utcai akciót szervez a Deák téren a BÚÉK közösségi dokumentumfilm csapata

Utcai akciót szervez vasárnap délután Budapesten, a Deák téren a BÚÉK című közösségi dokumentumfilm csapata, amely installációval és performanszokkal is készül.
A Deák Ferenc téri templom előtt megrendezendő akció keretében a szervezők a filmet jelképező installációt, egy közösségi üzenőfalat állítanak fel, amely a filmhez hasonlóan szabad teret ad a kreativitásnak, a járókelők évértékeléseinek, fogadalmainak és az év fordulójához kapcsolódó gondolatainak - írták a szervezők közleményükben. Az utcai akciót rövid performanszok is színesítik majd.
Szilveszterkor készül Magyarország első közösségi dokumentumfilmje BÚÉK címmel. Az egész estés produkcióhoz bárki küldhet mozgóképet, emellett a fiatal filmesek is készítenek hozzá epizódokat.
Korábbi közlés szerint a szervezők azért választották témának a szilveszter éjszakáját, mert az év utolsó napja felfokozott, mindenkit megmozgató esemény, ami különösen jól láthatóvá teszi a különböző társadalmi csoportok, korosztályok, szubkultúrák sajátosságait.
A produkcióhoz a film weboldalán, a www.buekfilm.hu-n keresztül december 31-től bárki feltöltheti saját történetét, élményeit videó formájában az idei szilveszterről, hogy "a sok kicsi történet összeálljon egy egész estés dokumentumfilmmé".
Formai, terjedelmi megkötés nincs, a felvételek kézikamerával, telefonnal is elkészíthetők. A szervezők akár több ezer feltöltött videót is várnak. A nyílt pályázat mellett számos fiatal filmes vesz részt a produkcióban, ők egy-egy karaktert követnek végig december 31. és január 1. között, 24 órán keresztül. A film bemutatóját 2014 decemberére tervezik az alkotók.
A produkció korábban azt közölte, hogy a film két producere Kálmán Mátyás és Halász Juli producer-rendező. A felkért filmesek között van Grosan Cristi, Muhi Zsófi, Lakos Nóri, Hatala Noémi, Kerékgyártó Yvonne, Eskulits Fruzsina és Visky Ábel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 07:36, csütörtök | Sport
Csányi Sándor: Amerikából, Ausztráliából és Argentínából is érkezhet játékos a magyar válogatottba
Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke szerint a közeljövőben az Egyesült Államokból, Ausztráliából vagy Argentínából is érkezhetnek játékosok a magyar válogatottakba.
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Életmód
OMME: méhraj észlelése esetén forduljon szakemberhez
A tavaszi és nyári időszakban megszaporodnak a méhraj észlelések, és egyre több bejelentés érkezik az Országos Magyar Méhészeti Egyesülethez (OMME).
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:33, csütörtök | Életmód
Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat
Csütörtökön 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország nagy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai veszélyjelzéséből.