Hírek
2014. Január 06. 05:00, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Ukrajnai tüntetések - Nagygyűlés helyett spontán tízezres tüntetés Kijevben
Legalább tízezren gyűltek össze vasárnap a kijevi Függetlenség terén annak ellenére, hogy az ellenzék bejelentette a szokásos heti "népi nagygyűlés" elmaradását, tekintettel a karácsonyi ünnepi készülődésre.
A gyülekezés láttán az ellenzéki vezetők úgy határoztak, hogy a "népi nagygyűlés" helyett akkor szokványos tüntetést tartanak. A demonstráció a szokások szerint közös imával kezdődött. Az egyházak képviselői megáldották az EU-párti tüntetők által alakított önvédelmi csapatok zászlait. Andrij Parubij parlamenti képviselő, a tüntetések szervezéséért felelős "nemzeti ellenállás" egyik parancsnoka szerint már 27 csapatot állítottak fel több száz önkéntes részvételével. Alapvető feladatuk a rend biztosítása és a tüntetők védelme a tiltakozó tömegmegmozdulásokon.
A színpadon felszólaló ellenzéki politikusok közül Vitalij Klicsko, az Ütés (UDAR) párt elnöke ismételten előrehozott parlamenti és elnökválasztást sürgetett. Szavai szerint a súlyos politikai válság ellenére a jelenlegi vezetés makacsul elzárkózik az elől, hogy meghallgassa az embereket, ehelyett a provokációk, az elnyomás és a megfélemlítés eszközeivel él, s közben tovább folytatja "népellenes politikáját" a szociális kiadások lefaragásával és a bérek visszatartásával.

A helyi média megfogalmazása szerint a Majdan tüntetői kisebb csoportokban "partizánkitörésekre" emlékeztető akciókat hajtottak végre vasárnap. Vitalij Zaharcsenko belügyminiszter Kijev környéki házát teleragasztották "banditák tulajdona" szövegű matricákkal. A nacionalista Szabadság (Szvoboda) párt ismét a miniszter távozását sürgette azután, hogy pénteken a párt egyik parlamenti képviselőjét, Andrij Illjenkót ismeretlenek megtámadták és összeverték Kijevben.
Több vidéki városban, Zsitomirban, Dnyipropetrovszkban, Harkivban és Herszonban pedig az EU-párti aktivisták fehér színnel körbefestették az utakon a kátyúkat, egyrészt azért, hogy az autósok jól láthassák és kikerülhessék azokat, másrészt így követelik a városvezetéstől az utak mihamarabbi rendbetételét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 10:00, vasárnap | Helyi
A cseh kormányfő bízik abban, hogy a magyar miniszterelnökkel együttműködve sikerül megújítani a V4-eket
A cseh kormányfő örömmel várja az együttműködést Magyar Péter új magyar miniszterelnökkel és bízik abban, hogy együtt sikerül felújítani a visegrádi együttműködést.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
