Hírek
2024. Február 10. 10:05, szombat |
Külföld
Forrás: MTI
Ukrajnai háború - Volodimir Zelenszkij menesztette az ukrán vezérkari főnököt
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteken felmentette tisztségéből Szerhij Saptala vezérkari főnököt.
Az államfő Telegram-oldalán közzétett esti videóüzenetében ismertette, hogy Saptala helyére Anatolij Barhilevicset, a területvédelmi erők eddigi parancsnokát nevezte ki.
Zelenszkij előző nap menesztette Valerij Zaluzsnijt, az ukrán fegyveres erők főparancsnokát.
Az ukrán elnök közölte, hogy Barhilevicset - akit "a háborús feladatokat és ukrán célkitűzéseket ismerő" tapasztalt katonaként jellemzett - a Zaluzsnijt váltó Olekszandr Szirszkij javaslatára nevezte ki.
Ihor Klimenko ukrán belügyminiszter a Telegram-oldalán közölte, hogy az orosz erők hét irányított légibombát dobtak le a nap folyamán az északkelet-ukrajnai Szumi megyére, a légicsapásban az első információk szerint három helyi lakos életét vesztette, négy másik pedig megsebesült. Szumi régió Oroszországgal határos, de messzebb esik a délen húzódó frontvonalaktól. Mindemellett az utóbbi két évben többször vált orosz csapások célpontjává.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból
Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld
Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt
Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.
