Hírek
2013. December 13. 05:52, péntek |
Helyi
Forrás: Positive Communications
Újból itt a világ legnagyobb snowboard rendezvénye!

Nyolcadik alkalommal ünnepelik világszerte a Snowboardosok Világnapját, amelynek keretén belül 27 ország közel 100 helyszínén ugyanazon a napon deszkáznak a fiatal snowboardosok.
A Nemzetközi Snowboard Szövetség nyolcadik éve rendezi meg a Snowboard Világnapot, amelyhez nemcsak a télisportokhoz köthető országok és hegyisport hatalmak csatlakoztak, hanem Brazília, Dél-Afrika, Kína de még Portugália is. A világ, közte Magyarország is együtt ünnepel aranyvasárnap. A Normafán és Eplényben a környezettudatosság jegyében hóépítéssel, csúszkálással, baráti beszélgetéssel, vetítéssel tisztelegnek a sport előtt.
Az idei, világméretű rendezvény a környezet védelmére buzdít hódeszkázás közben is: ne szemetelj az erdőben, amit eldobnál, vidd el a zsebedben a következő tárolóig! A magyarországi rendezvények is szem előtt tartva a jó ügyet, felhívják a figyelmet a környezetvédelemre.
„Szeretnénk megkérni a résztvevőket, hogy lehetőleg tömegközlekedéssel érkezzenek a helyszínekre” – mondta Gémesi Jóka főszervező, aki a rendezvény előkészítése, kivitelezése során maga is környezetbarát megoldásokat választ.
„A budapesti, Normafabéli rendezvény alkalmával a Városligeti Műjégről származó jégkaparékot hasznosítjuk újra, a snowboard pályán a hóépítés kizárólag kézi erővel történik a rendezvény napjának délelőttjén, így nincs szükség több kör teherautós hószállításra sem” – részletezte a megoldásokat.A szervezők sajnos kevés esélyét látják a karácsony előtti havazásnak, így december 22-ére a hazai hódeszkások újból megépítik kicsiben a normafai pályájukat.
Az eplényi Sí Arénában pedig a napok óta dübörögő hóágyúk biztosítják a pályákhoz és a funparban lévő elemekhez a havat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 09:59, szerda | PR
Új korszak az innovációban?
a magyar cégek több mint kétötöde alkalmaz mesterséges intelligenciát
2025. Június 18. 07:15, szerda | Bulvár
Cseh László is vízbe ugrik szombaton a harmadik MOL Campus Öbölúszáson
Szombaton harmadik alkalommal rendezik meg a MOL Campus Öbölúszást, amelyen több mint 1600-an ugranak vízbe.
2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld
Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén
2025. Június 18. 07:12, szerda | Életmód
Groupama Biztosító-OTP Bank: a magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra
A magyar családok átlagosan több mint félmillió forintot költenek külföldi nyaralásra a Groupama Biztosító és az OTP Bank megbízásából ezer fő megkérdezésével készült országos reprezentatív kutatás szerint.