Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2018. November 03. 09:47, szombat | Belföld
Forrás: mti

Újabb melegrekordok dőltek meg

Újabb melegrekordok dőltek meg

Újabb melegrekordok dőltek meg pénteken - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook oldalán.

November 2-án két melegrekord is megdőlt. A Békés megyei Mezőgyán községben délután 24,8 fokot mutatott a hőmérő. Ilyen meleget ezen a napon meteorológiai állomások még nem mértek. Az eddigi rekordot 1928 óta Ásotthalom tartotta 23,2 fokkal.

Ilyen enyhe hajnal sem volt még ezen a napon, a szintén Békés megyei Lőkösházán a hőmérséklet az éjszaka során nem csökkent 16,7 Celsius-fok alá. Mostanáig a legmagasabb minimumhőmérsékleti rekord 13,8 fok volt, azt 1968-ban Pannonhalmán és Siófokon mérték.

A legfrissebb előrejelzés szerint változékony idő várható, de a maximumok továbbra is 20 fok körül alakulnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld

Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén

2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor

Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről

2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása

Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.

2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk

Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.