Hírek
2019. Augusztus 30. 14:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti/fotók: MTI/Kovács Tamás
Több mint száz új testkamerát kapnak a vasúti jegyvizsgálók
Szeptembertől 103 új testkamerát kapnak a MÁV-Start jegyellenőrei, amitől a társaság a bántalmazásos esetek további csökkenését várja.
A legtöbb eszközt a ceglédi, a váci és az esztergomi vonalon használják majd, mert ott éri a legtöbb támadás, atrocitás a jegyvizsgálókat.
Tavaly 123 esetben, idén pedig augusztus végéig 48 esetben ért jegyvizsgálókat inzultus, melyekből 32 tettlegességig (ütés, lökés, karmolás, rúgás) fajult, egy pedig nyolc napon túli sérüléssel járt – jelentette be pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón a társaság.
Kerékgyártó József, a MÁV-Start Zrt. vezérigazgatója hangsúlyozta: a társaság prioritásnak tekinti az utasok és a dolgozók biztonságát. A vasúttársaság intézkedési tervet dolgozott ki, ennek egyik eleme a kamerás rendszer bevezetése. A testkamerák mellett figyelemfelhívó kampánnyal, illetve a készenléti rendőrség és a biztonsági személyzet segítségét is igénybe véve lépnek fel a jegyvizsgálókkal szembeni támadások ellen. Az intézkedések nyomán 2018 decemberétől csökkent a bántalmazásos esetek száma.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 12:00, kedd | Belföld
EBESZ: a választók valódi alternatívák közül választhattak, de hiányoztak az egyenlő versenyfeltételek
2026. Április 14. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: megtartjuk és kijavítjuk a déli határkerítést, nem fogadunk el semmilyen paktumot
Magyarország nagyon szigorú álláspontot képvisel az illegális migráció kapcsán, nem fogad el semmilyen paktumot, allokációs mechanizmust -
2026. Április 14. 07:17, kedd | Belföld
Választás 2026 - Az államfő egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit
Sulyok Tamás köztársasági elnök személyes egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit a szerdai napra - tette közzé az államfő hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent
