Hírek
2011. November 18. 13:39, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Több mint negyedmillióan jutottak lehetőséghez

Az idén eddig több mint negyedmillió ember jutott foglalkozási lehetőséghez a közmunkaprogramokban.
Közölte Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára pénteken Napkoron, ahol a tűzifagyűjtésben elért eredményeket ismertette.
Az önkormányzatok és a különböző cégek közreműködésével 68 ezren kaptak 8 órás munkát, míg 180 ezren rövidebb idejű, 4 órás alkalmazáshoz jutottak, továbbá ötezer embert vállalkozások alkalmaztak a regionális foglalkoztatási programokban – mondta az államtitkár.
Kiemelte: az év elején 220 ezer ember álláshoz juttatása volt a terv a közmunkaprogramoknál, s ez jelentősen túlteljesül, hiszen az eddig alkalmazott 253 ezres létszám december végéig tovább növekszik.
Az államtitkár kitért arra is, hogy a szeptemberben indított foglalkoztatási Start programban plusz 15 578-an vesznek részt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 06. 07:39, szerda | Belföld
A bodrogkeresztúri általános iskola diákjai végeztek az első helyen a világ egyik legnívósabb technológiai versenyén
2025. Augusztus 06. 07:37, szerda | Belföld
Soltész Miklós: támogatta a kormány a református egyház balatonfenyvesi gyermektáborának felújítását
2025. Augusztus 06. 07:36, szerda | Belföld
Meteorológusok szerint az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július
Az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.
2025. Augusztus 05. 07:43, kedd | Belföld
Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék
Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban -