Hírek
2018. Június 05. 09:23, kedd |
				Külföld				
Forrás: mti
				
				Terjed a kanyaró már kelet-Szlovákiában is
				Járványszerűen terjed a kanyaró a kelet-szlovákiai Nagymihályi járásban, azon belül Deregnyő (Drahnov) községben - közölte hétfőn a Szlovák Közegészségügyi Hivatal (ÚVZ).
	Dasa Racková, az ÚVZ szóvivője elmondta, hogy eddig 20 kanyarógyanús esetet jegyeztek fel - legfőképp Deregnyőből -, amelyekből 6 esetben erősítették meg a kanyaró tényét. A páciensek egyikénél sem jelentkeztek szövődmények. Megtettük az előzetes intézkedéseket a betegség terjedésének megakadályozása végett - tette hozzá.
	
	Racková szerint a kanyaróvírust Nagy-Britanniából hazaérkező szlovákok hozták be.
	
	Jana Fedáková, a nagymihályi kórházat fenntartó Svet zdravia társaság szóvivője elmondta, hogy a betegekkel kapcsolatba kerülő egészségügyi személyzet legkevesebb egy tagja is megfertőződött a vírussal. "Jelenleg egy megerősített kanyarós diagnózisunk van a nagymihályi kórház egyik alkalmazottja esetében, aki már kezelésben részesül, egy másik alkalmazott esetében még folyamatban vannak a tesztek" - mondta.
	
	A kanyaró erősen fertőző betegség, az esetek többségében ugyan gyógyítható, de halálos kimenetelű komplikációk is előfordulhatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:46, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére
Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy nagy hatótávolságú Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére.
2025. November 03. 07:17, hétfő | Külföld
A Pentagon előkészületeket tesz katonai beavatkozásra Nigériában az afrikai ország keresztény közösségének védelmében
Az amerikai hadügyminisztérium előkészületeket tesz katonai beavatkozásra Nigériában az afrikai ország keresztény közösségének védelmében
