Városlista
2026. július 19, vasárnap - Emília

Hírek

2011. Október 28. 14:25, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Szűk látókörűek voltak, a Mal a felelős a katasztrófáért

Szűk látókörűek voltak, a Mal a felelős a katasztrófáért

A történteket vizsgáló parlamenti vizsgálóbizottság megállapította, hogy döntően a Mal Zrt. a felelős a tavalyi vörösiszap-katasztrófáért – írja a Magyar Nemzet.

A tragédia fő oka a társaság és a tulajdonosok szűk látókörű, a nyereséget előtérbe helyező és a biztonságos működést nem kellően biztosító vállalati stratégiája és az ezt szolgáló gazdasági és technológiai döntések sorozata – áll a bizottság jelentésében.

A Mal saját jelentése csak szerdán érkezett meg a bizottsághoz, de Kepli Lajosnak, a bizottság jobbikos elnökének az véleménye, hogy a Zrt. saját érdekében információkkal egészítette ki a jelentést. Több javaslatot figyelmen kívül hagytak. Mindezek ellenére a vizsgálóbizottság a jelentést egyhangúlag elfogadta, ami így az Országgyűlés elé kerülhet – írja a Magyar Nemzet.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld

Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban

A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.

2026. Július 19. 08:34, vasárnap | Belföld

Sulyok Tamás aláírja a 17. alaptörvény-módosítást

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírja az alaptörvény tizenhetedik módosítását. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.