Hírek
2013. Július 19. 05:44, péntek |
Helyi
Forrás: MTI
Szócska: nem alakult ki Magyarországon az egészségtudatos magatartás
Nem alakult ki az egészségtudatos magatartás Magyarországon - mondta Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár csütörtökön Balatonkenesén, a Jobb szűrni, mint megijedni elnevezésű szűrőprogram megnyitóján.
Emlékeztetett arra, hogy 2013 a népegészségügyi mozgósítás éve; a szűrőkamiont háromnapos Velencei-tavi próba után indították el, egy hónap alatt körbejárja a Balaton partját, tíz helyszínen ingyenes szűrésekre invitálja a lakókat és a nyaralókat.
Statisztikai adatokat sorolva az államtitkár elmondta, hogy a magyarok fele keringési, szív- és érrendszeri betegségekben, több mint negyede daganatos betegségben hal meg. A 65 év alatti halálozásban 40 százalékot képviselnek a daganatos betegségek, 30 százalékot a keringési betegségek. Ezek az értékek 70-80 százalékkal nagyobbak, mint az Európai Unió átlaga.
A nem dohányzók érdekében hozott intézkedések, a transzzsírok betiltása, a népegészségügyi termékadó a gyors intézkedések közé tartoztak. Most következik az, hogy "át kell formálnunk az emberek gondolkodását", hiszen ezeknek a megbetegedéseknek nagy részét egészséges életmóddal meg lehet előzni - hangsúlyozta az államtitkár.

Felhívta a figyelmet arra, hogy a minisztérium által indított szűrőprogramban olyan hiteles információkat kapnak a jelentkezők, amelyek alapján - ha szükséges - további vizsgálatok végezhetők.
A szűrőkamiont a balatoni turné után az egészségfejlesztési irodák igényelhetik - ismertette az államtitkár. A mobil szűrési programot a kamion mellé kiépült nyolc egészségügyi pavilon egészíti ki, így nemcsak ingyenes emlő- és melanomaszűrésre nyílik lehetőség, hanem igénybe lehet venni a dohányzással, a táplálkozással és az egészséges életmóddal kapcsolatos tanácsadást is.
Az egészségfejlesztési programot az Egészségügyért Felelős Államtitkárság, az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat, az Országos Egészségfejlesztési Intézet és az Egészségkommunikációs Központ szervezi.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 14. 16:00, kedd | Sport
Bajnokok Ligája - Szoboszlaiék nehéz, de nem lehetetlen helyzetben
Kerkez Milos és Szoboszlai Dominik klubjának, a Liverpoolnak kétgólos hátrányt kellene ledolgoznia hazai pályán a címvédő Paris Saint-Germain ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján ahhoz, hogy továbbjusson.
2026. Április 14. 15:00, kedd | Sport
Férfi kézilabda NB I - A Veszprém hat góllal megnyerte a Szeged elleni rangadót
A címvédő és listavezető Veszprém házigazdaként 30-24-re legyőzte a Szegedet a férfi kézilabda NB I hétfői rangadóján.
