Hírek
2012. Május 13. 14:07, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Szenzációs leletre bukkantak Horvátországban

Háromezer éves hajóroncsra bukkantak Horvátországban, Zambratija egy öblében. A hét méter hosszú jármű egy része és rakománya érintetlenül hever a tengerfenék homoksírjában.
„Ez a legrégebbi hajólelet az Adriai-tengeren, és nem kizárt, hogy az egész világon. Nagyon óvatosan távolítjuk el a homokot és rostáljuk meg, és igen izgatottak vagyunk, hogy mi lehet alatta. Ha meglátjuk, biztosabbat tudunk mondani a hajóroncs koráról” – idézte Ida Koncani Uhacot az austriantimes.at című osztrák hírhonlap.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld
Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén
2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor
Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről
2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása
Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.