Hírek
2019. Március 26. 12:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Székkel zúzta be zárkatársa koponyáját egy rab, vádat emeltek ellene

Vádat emeltek egy rab ellen, aki betörte egy székkel zárkatársa koponyáját a Budapesti Fegyház és Börtönben, a X. kerületi Kozma utcában - közölte a Fővárosi Főügyészség kedden az MTI-vel.
Ibolya Tibor fővárosi főügyész közleménye szerint a 47 éves vádlott még 2017 novemberében az éjszaka járkáló társára támadt a börtönben, ököllel arcon ütötte, majd a büntetés-végrehajtási intézetnél rendszeresített székkel (úgynevezett stokival) is bántalmazta; betörte zárkatársa koponyáját, ezzel közvetlen életveszélyes sérülést okozott.
A főügyészség a férfival szemben életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 20. 09:10, szombat | Belföld
Nyúlhúsfogyasztást népszerűsító kampány indult
2025. Szeptember 20. 09:07, szombat | Belföld
Eltemették Kásler Miklóst Sárváron
Szülővárosában, Sárváron pénteken eltemették Kásler Miklós Széchenyi-díjas onkológust, egyetemi tanárt, volt emberierőforrás-ügyi minisztert, aki életének 76. évében, szeptember 5-én hunyt el.
2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld
Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen
A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -