Hírek
2012. Szeptember 11. 23:11, kedd |
Életmód
Forrás: MTI
Százhuszonkét évesen elhunyt a legidősebb orosz
Százhuszonkét éves korában elhunyt Oroszország állítólagosan legidősebb állampolgára, Magomed Labazanov dagesztáni lakos - jelentette kedden az Interfax orosz hírügynökség.
Az Interfax adatai szerint a férfi szeptember hatodikán halt meg saját otthonában Szerebrjakovka faluban, Kizljari-járásban. Halála előtt néhány nappal betegedett még és az utolsó napokban visszautasította az ételt.
Mint a NEWSru orosz hírportálon (http://www.newsru.com/russia/11sep2012/livelong.html) olvasható, Magomed Labazanov saját bevallása szerint 1890. május 1-jén született a dagesztáni Gadari faluban.

Nem hivatalosan volt Oroszország legidősebb lakosa, ugyanis személyi igazolványát csupán bemondásra állították ki, születési bizonyítványa vagy elveszett, vagy egyáltalán nem volt.
Magomed Labazanovot azonban csöppet sem zavarta a hivatalos elismerés hiánya, biztos volt abban, hogy nemcsak Oroszország, de az egész világ legidősebb embere. Hosszú életének titkát abban látta, hogy csak a saját maga által megtermelt zöldségekkel táplálkozott és tejet fogyasztott, de közrejátszott a matuzsálemi életkor elérésében, hogy egész életében nehéz fizikai munkát végzett, ami meggyőződése szerint jótékonyan hatott az egészségre.
A család és a falubeliek szerint a férfi még utolsó éveiben is megőrizte a jó egészséget. Öt gyermeke közül kettő van életben, rajtuk kívül 18 unoka és 20 dédunoka gyászolja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 17:00, szerda | Életmód
Vasas Gábor: a Balatonra egyszerre nehezedik a parti beépítés, a nádasok pusztulása, a vegyszerek és a klímaváltozás hatása
2026. Július 01. 14:00, szerda | Életmód
Hőség - Itassuk a madarakat a kánikulában!
A madarak itatásának fontosságára hívta fel a figyelmet a kánikulában a Duna-Dráva Nemzeti Park (DDNP) az MTI-hez kedden eljuttatott hírlevelében.
2026. Június 30. 16:00, kedd | Életmód
Elindult az idei Magyarok kenyere búzagyűjtés
2026. Június 22. 11:00, hétfő | Életmód
Hőség - Folytatódik a kánikula a héten
A jövő héten folytatódik a kánikula: a hét elején általában 30 és 35 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg a hét végén már jellemzően 33-38 fok várható a legmelegebb órákban.
