Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2020. Február 07. 18:04, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Száz településen, mintegy háromszáz programmal készülnek a házasság hetére

Száz településen, mintegy háromszáz programmal készülnek a házasság hetére

Száz településen, mintegy háromszáz programmal hívják fel a figyelmet a család, a házasság fontosságára a vasárnap kezdődő házasság hetén - mondta Herjeczki Kornél, a mozgalom országos koordinátora pénteken az M1-en.

Hozzátette: a rendezvénysorozatnak az is célja, hogy segítséget nyújtson, példát állítson a párkapcsolati problémákkal küszködőknek.

Hangsúlyozta: a jó példa nagyon meghatározó lehet, ezért a Bálint-nap hetén számos pár beszél majd őszintén a házasságról. Szerdán Eötvös Loránd Tudományegyetem aulájában közismert párok, Semsei Rudolf üzletember és felesége, Dobay Eszter - a házasság hete idei arcai, Pálúr János orgonaművész és felesége, Pálúr Kornélia, illetve Hamar Donat és Noémi vloggerek beszélnek majd a témáról.

A műsorban elhangzott, hogy a kezdeményezéshez új programokkal a http://hazassaghete.hu/ oldalon lehet csatlakozni.

Címkék: házasság hete

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját