Hírek
2012. Május 22. 14:13, kedd |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Sürögnek az atomkísérleti telepen

Észak-Korea fokozta a munkálatokat atomkísérleti telepén az elmúlt hónapban – derült ki műholdfelvételek elemzéséből egy nappal az után, hogy Washington képviselője óva intette Phenjant egy újabb nukleáris kísérlettől.
Glyn Davies nagykövet, a bécsi székhelyű nemzetközi szervezetekkel, köztük a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséggel (NAÜ) kapcsolatot tartó amerikai misszió vezetője hétfőn Szöulban dél-koreai és japán illetékesekkel lezajlott találkozója után arra figyelmeztetett, hogy az újabb kísérlet egyesítené a külvilágot gyors, kemény büntető intézkedések keresésében.
A DigitalGlobe és GeoEye műholdas képszolgáltatók felvételein lázas munka látható az északkeleti Punggje-ri létesítményben: csillék, földmunkagépek, alagút fúrásával kiásott nagy mennyiségű föld elszállítása – közölte kedden James Hardy, az IHS Jane’s Asia Pacific védelmi és biztonsági ügyekkel foglalkozó portál szakértője. A legfrissebb kép május 9-én készült – tette hozzá.
Dél-Koreai hírszerzési tisztségviselők áprilisban arról tájékoztattak, hogy műholdképek tanúsága szerint Észak-Korea új alagutat ás a telepen, ami új atomkísérlet előkészületeit jelentheti. Az új alagútra feltehetőleg azért van szükség, mert a meglévők beomlottak és radioaktív anyaggal szennyeződtek az előző kísérletek után.
„Nyilvánvaló, hogy kissé bizonytalan időszakban vagyunk Észak-Koreával – mondta Glyn Davies újságíróknak a szöuli külügyminisztériumban. – Igen fontos, hogy Észak-Korea ne számítsa megint el magát, és ne bocsátkozzon semmilyen jövőbeli provokációba.” Egy újabb kísérlet „gyors és biztos” büntetést vonna maga után az ENSZ Biztonsági Tanácsában – fűzte hozzá a nagykövet.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld
Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt
Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.
2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában
Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.
2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.
2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld
Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva
Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.