Hírek
2024. Április 29. 17:24, hétfő | Külföld
Romlott áprilisban a gazdasági hangulat az euróövezetben és az EU-ban
Áprilisban a várt javulás helyett romlott a gazdasági hangulat az euróövezetben és az EU-ban az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága, a DG ECFIN (Directorate General for Economic and Financial Affairs) hétfői jelentése
Az euróövezet gazdasági hangulatindexe (Economic Sentiment Indicator, ESI) áprilisban 95,6 pontra csökkent az előző havi 96,2 pontról a várt szerény növekedés, 96,9 pont helyett.
Az EU-ra vonatkozó mutatószám is csökkent, 0,3 ponttal 96,2 pontra.
A mutatószám csökkenését elsősorban a feldolgozóiparon belüli hangulatromlásra lehet visszavezetni, ami az euróövezetben 2020 júliusa óta a legalacsonyabb, mínusz 10,5 pontos szintet ért el áprilisban az előző havi mínusz 8,9 pont után.
A szolgáltatási szektorban a hangulatmutató 6,0 pontra csökkent 6,4 pontról, a kiskereskedelemben mínusz 6,8 pontra mínusz 6,0 pontról. Az építőiparban is romlott a hangulat, mínusz 6,0 pontra mínusz 5,6 pontról.
Az euróövezet fogyasztói bizalmi mutatója az előző hónaphoz képest a várakozásoknak megfelelően 0,2 ponttal mínusz 14,7 pontra emelkedett áprilisban, ami 2022 februárja óta a legmagasabb érték. Az Európai Unió fogyasztói hangulati mutatószáma 0,1 ponttal mínusz 13,7 pontra emelkedett. A mutatószámok emelkedése elsősorban a háztartások pénzügyi helyzetével kapcsolatos várakozások javulásával hozható összefüggésbe, ami részben ellensúlyozta az általános gazdasági helyzettel szembeni romló várakozásokat.
A foglalkoztatási mutatószám, az EEI (Employment Expectations Indicator) is csökkent mindkét régióban, 0,7 ponttal 101,8 pontra az euróövezetben és 0,5 ponttal 101,7 pontra az Európai Unióban.
https://economy-finance.ec.europa.eu/document/download/99ee4dc7-0bf6-4e02-b854-d6141548742c_en?filename=bcs_2024_04_en.pdf
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.
