Hírek
2013. November 26. 05:25, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Robbie Williams új lemeze az ezredik listavezető album Nagy-Britanniában
Robbie Williams Swings Both Ways című új nagylemeze lett az ezredik listavezető Nagy-Britanniában 57 évvel azután, hogy Frank Sinatra heti lemezeladási rangsor élén nyitott Songs For Swingin' Lovers című korongjával.
1956 óta több mint háromezer albumeladási lista látott napvilágot a szigetországban. Szólóelőadóként Robbie Williams összesen 11 listavezető albummal büszkélkedhet, annyival, mint Elvis Presley, de ha figyelembe vesszük a Take That együttes tagjaként elkönyvelt sikereit is, akkor ugyanúgy 15 listavezető korongot tudhat magáénak, mint a Beatles. A dobogó legfelső fokán töltött idő hosszának tekintetében azonban jócskán elmarad a gombafejűektől: ugyanis míg McCartney-ék 174 hetet - összesítve több mint három évet -, addig Williams eddig mindössze 31 hetet töltött az élen - írta a BBC hírportálja.
A 39 esztendős előadó szerint az, hogy az első és az 1000. listavezető album is szvinglemez, jól mutatja a műfaj "szűnni nem akaró vonzerejét". A Swings Both Ways című korongból 67 ezer példánnyal többet kapkodtak szét a rajongók a múlt héten, mint a lista második helyén álló Marshall Mathers LP 2 című Eminem-albumból. A dobogó harmadik fokát a brit Jake Bugg szerezte meg Shangri La című lemezével. A kislemezek mezőnyében Lily Allen diadalmaskodott a John Lewis áruházlánc karácsonyi reklámját aláfestő Somewhere Only We Know című számmal.
Nagy-Britannia 1000. listavezető kislemezének címét Elvis Presley One Night/I Got Stung című korongjának 2005. januári újrakiadása szerezte meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. November 18. 07:24, kedd | Bulvár
Lajos Tamás: magyar film még nem készült ilyen volumenű számítógépes utómunkával
Magyar film még nem készült ilyen volumenű számítógépes utómunkával - mondta Lajos Tamás producer a Sárkányok Kabul felett című magyar film hétfői sajtónapján.
2025. November 18. 07:23, kedd | Sport
Magyar-ír - Szoboszlai: egy vb-vel tartozunk nektek és magunknak!
2025. November 18. 07:22, kedd | Életmód
A világ legjobb digitális projektjei között díjazták a Néprajzi Múzeum digitális fejlesztéseit
