Városlista
2025. augusztus 5, kedd - Krisztina

Hírek

2012. Március 14. 14:17, szerda | Kék hírek
Forrás: mno.hu / MTI

Rendőr segítette a futtatót

Rendőr segítette a futtatót

Hivatalos személy által kötelességszegéssel elkövetett vesztegetés és más bűncselekmények miatt emelt vádat a Kaposvári Nyomozó Ügyészség egy rendőr ellen.

Aki anyagi ellenszolgáltatásért folyamatosan tájékoztatott a rendőri ellenőrzésekről egy prostituáltakat futtató férfit, egy másikat jogtalan előnyhöz juttatott – tájékoztatott a Somogy Megyei Főügyészség kedden.

A közlemény szerint az ügyben a rendőr mellett másik két férfi ellen is vádat emeltek. A rendőrként szolgálatot teljesítő elsőrendű vádlottnak a hivatali vesztegetéssel gyanúsított másodrendű vádlott 2010-ben rendszeresen anyagi ellenszolgáltatást nyújtott azért, hogy az hivatali kötelességét megszegve, folyamatosan tájékoztassa azokról az időszakokról, amikor az általa pártfogolt prostituáltak a térségben úgy tevékenykedhetnek, hogy rendőrségi ellenőrzéssel nem kell számolniuk.

Az elsőrendű vádlott az ügyészség szerint visszaélt hivatalával, amikor a harmadrendű vádlottnak jogtalan előnyt biztosított azzal, hogy minden hivatalos ok nélkül a számítógépes nyilvántartásából lekérdezte egy személygépkocsi adatait, és tájékoztatást adott róluk.

A rendőrt azzal is vádolják, hogy az egyik rendőrkapitányságon indított büntetőügyben hivatali kötelességét megszegve a feljelentetteket tájékoztatta a tervezett nyomozati cselekményekről, a szakértői véleményről, valamint a feljelentő által elmondottakról. Emellett rendszeres kapcsolatot tartott olyan személlyel, aki elfogatóparancs hatálya alatt állt, nem kezdeményezett vele szemben intézkedést, feltalálási helyéről nem tett jelentést, ily módon segítséget nyújtott ahhoz, hogy a hatóság elől meneküljön.

Az első- és a másodrendű vádlott előzetes letartóztatásban van. A nyomozó ügyészség mindkettőjük esetében végrehajtandó szabadságvesztésre és a közügyektől való eltiltásra, a harmadrendű vádlott esetében felfüggesztett szabadságvesztés kiszabására tett indítványt.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 05. 07:32, kedd | Kék hírek

Egyhetes ellenőrzési akciót indít a rendőrség

Nagyszabású, az egész országra kiterjedő rendőri akció vette kezdetét, ami egészen a hét végéig, augusztus 10-ig tart majd. Ennek keretében a rendőrség elsősorban a gyorshajtásokat ellenőrzi majd.

2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Kék hírek

Életveszélyt okozó késelés miatt vettek őrizetbe egy izraeli férfit az Ozora Fesztiválon

Életveszélyt okozó késelés miatt vettek őrizetbe egy izraeli férfit az Ozora Fesztiválon - tudatta a rendőrség vasárnap a honlapján.

2025. Július 23. 09:01, szerda | Kék hírek

Betört egy üzletbe, majd első dolga volt lefeküdni aludni - Videó

Két parfümöt elrakott, majd bevásárlótáskákból párnát hajtogatott és két pénztár közt elaludt. A rendőrök ébresztették.