Városlista
2025. augusztus 5, kedd - Krisztina

Hírek

2021. December 08. 15:08, szerda | Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Prostituáltakat futtatókkal szemben emeltek vádat Szegeden

Prostituáltakat futtatókkal szemben emeltek vádat Szegeden

Vádat emeltek két férfi ellen, akik éveken át Nyugat-Európában dolgoztattak prostituáltként két fiatal nőt - tájékoztatta a Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte, a két férfit emberkereskedelem minősített esetével vádolják.

A két szegedi férfi a vádirat szerint 2014 és 2017 között részben egymástól függetlenül, majd közösen futtatott két lányt elsősorban Dániában és Hollandiában, de időnként Izlandon, Svájcban és Svédországban is. A vádlottak a sértetteket labilis, befolyásolható személyiségüket, nehéz anyagi helyzetüket és érzelmi kiszolgáltatottságukat kihasználva vették rá a prostitúcióra.

A két férfi irányította a nők tevékenységét, szállította, felügyelte, ellenőrizte, beszámoltatta őket, megszervezte külföldi lakhatásukat, meghatározta a naponta megszerzendő bevétel nagyságát. Mikor a férfiak egyike börtönbe került, felvette a kapcsolatot a másik vádlottal - és részben tiltott kapcsolatot tartva - rajta keresztül irányította a prostitúciós tevékenységet.

A vádlottak a sértettektől a megszerzett pénz nagy részét elvették, majd azt pénzküldő szolgáltatókon keresztül a társaik segítségével hazautalták, ingatlanokba fektették és felélték.

A két férfinak a bűncselekményből származó jövedelem tisztára mosásában segítő három vádlott ellen pénzmosás bűntette miatt emeltek vádat - közölte a csoportvezető ügyész.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 05. 07:32, kedd | Kék hírek

Egyhetes ellenőrzési akciót indít a rendőrség

Nagyszabású, az egész országra kiterjedő rendőri akció vette kezdetét, ami egészen a hét végéig, augusztus 10-ig tart majd. Ennek keretében a rendőrség elsősorban a gyorshajtásokat ellenőrzi majd.

2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Kék hírek

Életveszélyt okozó késelés miatt vettek őrizetbe egy izraeli férfit az Ozora Fesztiválon

Életveszélyt okozó késelés miatt vettek őrizetbe egy izraeli férfit az Ozora Fesztiválon - tudatta a rendőrség vasárnap a honlapján.

2025. Július 23. 09:01, szerda | Kék hírek

Betört egy üzletbe, majd első dolga volt lefeküdni aludni - Videó

Két parfümöt elrakott, majd bevásárlótáskákból párnát hajtogatott és két pénztár közt elaludt. A rendőrök ébresztették.