Hírek
2018. Szeptember 14. 12:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Pénzmosás miatt emeltek vádat egy testvérpár és egy nő ellen
Pénzmosás miatt vádat emelt a Fővárosi Főügyészség egy budapesti testvérpár és egy 51 éves nő ellen, akik 2015 nyarán külföldi utalások félreirányításával mintegy 35 millió forinthoz jutottak
- közölte a fővárosi főügyészhelyettes pénteken az MTI-vel. Fürcht Pál a közleményben azt írta, a testvérek a nő utasítására Budapesten bankszámlákat nyitottak, több részletben felvették a Dél-Koreából és Spanyolországból érkező, megtévesztéssel félreirányított csalásokból származó pénzt, majd átadták a nőnek.
Az ügyészség a vádiratban mindhárom vádlott esetében alternatív, konkrét büntetési mértéket tartalmazó indítványt is tett. A testvérpár női tagjára tíz, a fiútestvérre nyolc hónap, két-két év próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés, a felbujtóra pedig két év végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását indítványozta - tudatta a főügyészhelyettes.
Az új büntetőeljárási törvény szerint, ha a vádlottak az előkészítő ülésen beismerik és elfogadják a vádiratban szereplő tényállást és jogi minősítést, valamint lemondanak a tárgyalás jogáról, akkor az ügyészi alternatív indítványnál súlyosabb büntetést a bíróság nem szabhat ki rájuk - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 11:00, szerda | Belföld
Élelmiszerárak és a forint árfolyama tartja kordában az inflációt
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld
MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
