Hírek
2019. Augusztus 11. 17:04, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI/Fotó: MTI/Krizsán Csaba
Összeöntötték a búzát a gazdák Nemeshanyban
Mintegy négyszáz tonna búzát öntöttek össze a Magyarok Kenyere program keretében, amelyet Kárpát-medence szerte élő gazdák adományoztak rászoruló gyermekek részére.
A kezdeményezés sikerének titka a gazdák jövőbe vetett hite - mondta az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton Nemeshanyban.
Farkas Sándor hozzátette: a 19 megyéből és 12 határon túli régióból gyűjtött adomány több mint 80 ezer anyaországi, valamint határon túl élő rászoruló gyermek egészséges táplálását biztosítja majd.
Mint fogalmazott, a Magyarok Kenyere program úgy gyűjt egybe minket, ahogy a kenyér tisztelete összefogja a magyarokat, kifejezve a világban élő magyarság egységét.
A búza gyűjtése augusztus végéig folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld
Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére
A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld
MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben
A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
