Hírek
2013. Július 27. 05:47, szombat |
Helyi
Forrás: MTI
Orchideát neveztek el az amerikai alelnökről Szingapúrban
Orchideát neveztek el Szingapúrban az Egyesült Államok alelnökéről, Joe Bidenről és feleségéről, Jillről.
A Biden-házaspár hivatalos látogatást tett a délkelet-ázsiai városállamban, ahol régi hagyomány, hogy orchideákat neveznek el a világ vezető politikai személyiségeiről. A szingapúri Nemzeti Orchideakertben már Nelson Mandeláról és Margaret Thatcherről elnevezett virág is nyílik.
Bidenék a 63 hektáros kertben megrendezett ünnepségen vehették szemügyre a róluk elnevezett - Dendrobium Joe és Jill Biden nevű - orchideát, amely egyike a Szingapúrban termesztett új hibrideknek. Az alelnök aláírásával szentesítette a névadást és köszönetet mondott Li Hszien Lung miniszterelnöknek a megtiszteltetésért, amely állítása szerint "meghaladta minden gyermek- és felnőttkori várakozását".
A ceremónia gyökerei 1957-ig, a brit gyarmati uralom idejéig nyúlnak vissza, amikor London szingapúri főbiztosának feleségéről, Anne Blackről neveztek el egy orchideafajtát - emlékeztet a The Star Online című távol-keleti internetes újság.
Szingapúr a világ egyik vezető orchideaexportőre. Az ország nemzeti virágja egy ibolyaszínű hibrid, amelyet kitenyészője, Agnes Joaquim után Vanda Miss Joaquimnak neveztek el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 10:00, vasárnap | Helyi
A cseh kormányfő bízik abban, hogy a magyar miniszterelnökkel együttműködve sikerül megújítani a V4-eket
A cseh kormányfő örömmel várja az együttműködést Magyar Péter új magyar miniszterelnökkel és bízik abban, hogy együtt sikerül felújítani a visegrádi együttműködést.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
