Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

A bejegyzés alatt látható videófelvételek egyikében Tarr Zoltán, a Tisza párt európai parlamenti képviselője azt mondja, hogy "ugyanazt a rendszert, ami eddig volt, nem feltétlenül szabad és kell fenntartani, ez egyébként igaz a nyugdíjrendszerre".

A videóban Simonovits András nyugdíjszakértő arról beszél, hogy "a nyugdíjrendszer most túl bőkezű", az induló nyugdíjakat "relatíve csökkenteni kéne". "A legmagasabb nyugdíjakat mondjuk plusz 10-20 százalékkal megadóztatják. Lehetne gondolkodni középtávú meg hosszútávú reformokon, de nem kell ezt a választás előtt részletezni, először nyerjük meg a választást" - tette hozzá.

"Nem lehet azt mondani, hogy a 13. havi nyugdíj közvetlenül a munkavégzéshez kapcsolódik" - jelentette ki a felvételeken Petschnig Mária Zita közgazdász.

"A baloldal elvette a 13. havi nyugdíjat - mi visszaadtuk. Most, ha hatalomra kerülnek, a nyugdíjak brutális csökkentésére készülnek - nem hagyjuk! Amíg én itt vagyok, az idősek biztonságban érezhetik magukat!" - írta bejegyzésében Orbán Viktor.

Címkék: nyugdíj, orbán viktor

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld

Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek

A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.

2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld

Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -

2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld

Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében

Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.