Hírek
2025. Április 23. 07:43, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: a Voks 2025 tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását
A Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását és meg tudjuk-e védeni a magyar embereket az ezzel járó veszélyektől
- közölte Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára kedden feltöltött videóban.
A kormányfő annak apropóján tette közzé a nyilatkozatát, hogy kedden maga is kézhez kapta a szavazóívet, vagyis "gőzerővel zajlik a Voks 2025".
"Arra kérek mindenkit, éljen a véleménynyilvánító szavazás lehetőségével, mert egy olyan ügyben kérjük az emberek véleményét, amely évtizedekre meghatározza Magyarország sorsát" - fogalmazott.
A politikus kijelentette, hogy Ukrajna uniós csatlakozása óriási kockázatokkal jár. Veszélyezteti a magyarországi cégek működését, tönkreteszi a mezőgazdaságunkat, veszélybe sodorja a magyarországi munkahelyeket, sőt még a nyugdíjakat is.
"Közben ellenfeleink a brüsszeli bürokraták és hazai megbízottjaik mindent elkövetnek, hogy átnyomják Ukrajna európai uniós csatlakozását. A tét az, meg tudjuk-e ezt akadályozni és meg tudjuk-e védeni a magyar embereket az ezzel járó veszélyektől" - mondta.
"Magyarország sorsáról csak a magyar emberek dönthetnek, várjuk az ön véleményét is" - zárta nyilatkozatát Orbán Viktor.
A videónyilatkozat alatt az a szöveg olvasható, hogy "a Brüsszel-Tisza paktummal benyomnák Ukrajnát az Európai Unióba. Ne hagyjuk, hogy a magyarok feje felett döntsenek! Mondja el Ön is a véleményét! Elindult a Voks 2025".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
