Hírek
2011. Szeptember 18. 07:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrintPress
Október 20. után is lesz lehetőség az áfa visszaigénylésre
Egyes sajtóhírekkel ellentétben október 20. után is lesz lehetősége az áfát visszaigényelni annak, aki erre jogosult.
Az új szabályozás szerint az adózó 2011. október 20-ig benyújtható kérelemben, vagy e határidőtől függetlenül, a rá vonatkozó szabályok szerint előterjesztett bevallásában érvényesítheti a visszaigénylési jogát.
A mikro-, kis és középvállalkozások támogatása érdekében az 1 millió Ft-ig terjedő visszatérítéseket az adóhatóságnak 30 napon belül kell teljesíteni. Mint ismeret, a kormány az Európai Bíróság ítélete nyomán megtette a szükséges intézkedéseket, az áfa visszatérítésekre gyors és rugalmas eljárási szabályokat dolgozott ki, valamint hatályon kívül helyezi az általános forgalmi adó törvény érintett rendelkezéseit-közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
