Városlista
2025. augusztus 24, vasárnap - Bertalan

Hírek

2015. Május 04. 07:17, hétfő | Belföld
Forrás: MTI/MTI Fotó: Soós Lajos

OGY - A vasárnapi zárva tartásról és Paksról is kérdezik a kormányt

OGY - A vasárnapi zárva tartásról és Paksról is kérdezik a kormányt

Egyebek mellett az üzletek kötelező vasárnapi zárva tartásáról, valamint a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatban is kérdezik a kormányt az Országgyűlés mai ülésén.

A Ház ülésnapja 11 órakor, Szent Flórián napja alkalmából a tűzoltóságról történő megemlékezéssel, majd napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, amelyeket a képviselők kormányhoz címzett kérdései és azonnali kérdései követnek. A márciustól alkalmazott új parlamenti munkarendnek megfelelően az ülés második hetében ezúttal sem kerül sor vitákra és határozathozatalokra.

A parlament honlapján elérhető információk alapján a fideszes Völner Pál a közutak uniós pénzből történő fejlesztéséről kérdezi majd a fejlesztési minisztert.

A szocialista Harangozó Gábor Orbán Viktor miniszterelnöktől vár választ arra, miért nem kapnak felmentést a Balaton-parti üzletek a kötelező vasárnapi zárva tartás szabálya alól.

A Jobbik padsoraiból Farkas Gergely azt szeretné megtudni az emberi erőforrások miniszterétől, miért nem jár családi pótlék a felsőoktatásban tanuló gyermekek után is. Az LMP-s Szél Bernadett a paksi hulladékok kezelésének költségéről kérdez majd.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.

2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld

Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül

A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei

2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld

Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása

Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.

2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld

Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten

Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.