Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2016. Május 26. 14:13, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Nyárias melegre, de esőre is számítani kell a hétvégén

Nyárias melegre, de esőre is számítani kell a hétvégén

Nyárias, 30 Celsius-fok körüli melegre, de esőre, helyenként zivatarokra is számítani lehet az utolsó májusi hétvégén -

derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.

Pénteken sok lesz a napsütés, de szórványosan várható zápor, néhol - nagyobb eséllyel északon - zivatar is. Északnyugaton heves zivatar is előfordulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 9 és 14, a legmagasabb hőmérséklet 25 és 29 fok között alakul.

Szombaton sok lesz a felhő, de számottevő csapadék nem valószínű. A leghidegebb órákban 10-16 fok lehet. Napközben 25-30 fokig melegszik fel a levegő.

Vasárnap, a gyermeknapon előbb a Dunántúlon, majd estétől keletebbre is kialakulnak záporok, zivatarok. Helyenként felhőszakadás, jégeső is lehet. A zivatarok környezetében viharos, az Észak-Dunántúlon erős szélre kell számítani, de másutt is megélénkülhet a légmozgás. A minimumhőmérséklet 12 és 18 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan 26 és 31 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: időjárás, meleg, nyár, szél

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk

2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld

Felhős, esős idő várható a hétvégén

Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.

2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld

Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább

Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.