Hírek
2011. Szeptember 12. 07:21, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Nyár az őszben: százéves rekord dőlt meg

Százéves hőmérsékletrekord dőlt meg: Bugacon 34 és fél fokot mértek. A fővárosi strandokon teltház volt, a mediterrán térségből érkező meleg az előrejelzés szerint a hét végig kitart.
Hiába mutatta a naptár szeptember második hétvégéjét, a budapesti strandok már vasárnap délelőtt megteltek.
Szűcs Panni, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. szóvivője azt mondta: júliusban nagyon rossz idő volt, akkor a cégnek ez egy több mint 100 millió forintos bevételkiesést jelentett, ezért is próbálja a vezetés meghosszabbítani a nyitva tartást, hátha ezt a bevételkiesést lehet kompenzálni.
A Velencei-tónál a forgalom jóval kisebb volt, mint a fővárosban, a gárdonyi szabadstrandon néhány család lézengett. A tó vizét 19 fokra hűtötte vissza a hidegfront az elmúlt másfél hétben.
A több mint százéves napi melegrekord megdőlt: 1905-ben 33,8 fokot mértek szeptember 11-én Orosházán, most Bugacon 34 és fél fokot.
Üveges Zoltán meteorológus a hírTV-nek azt mondta: jelenleg az időjárásban a nyárias idő folytatódik, délnyugat felől folyamatosan meleg levegő érkezik a mediterrán térségből a Kárpát-medencébe, ez okozza a mostani későnyári-nyári időjárást.
Ha marad a nyárias ősz, Budapesten két strand nyitva tartását szeptember 30-ig meghosszabbítják. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld
Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen
A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -
2025. Szeptember 19. 07:33, péntek | Belföld
Kövér László: nemzetpolitikai értelemben az elmúlt tizenöt év volt a legeredményesebb időszak
2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja
A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.