Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2012. Január 17. 14:29, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Nemsokára ellepik Budapestet a galambok

Nemsokára ellepik Budapestet a galambok

Harminchat év után ismét nemzetközi kiállítást rendez a Magyar Postagalamb Szövetség, amely idén ünnepli megalakulásának 130. évfordulóját.

Az I. Kontinentális Postagalamb Kiállításnak január 26. és 29. között a budapesti Syma Sport- és Rendezvénycsarnok ad otthont. A rendezvényre Európa valamennyi országa, sőt ázsiai postagalambász közösségek is jelezték részvételüket, amelyek több mint 1200 postagalambot állítanak ki a Nemzetközi Galambász Szövetséggel (FCI) együttműködve – közölte a Magyar Postagalamb Szövetség az MTI-vel.

A tavalyi év nyertes egyedeit is megtekinthetik az érdeklődők.

A rendezvényen a gyermekek számára is kínálnak programokat. A Magyar Posta mese standja gyerekfoglalkozásokkal, az Országos Galamb- és Kisállattenyésztők Szövetsége pedig fácángörény-, díszbaromfi-, nyúl- és még számos kisállat-bemutatóval várja a családokat.

A mai modern postagalamb-tenyésztés Belgiumban kezdődött a 19. század elején. Magyarországon az első hazai önálló egyesület 1882-ben alakult meg. A Magyar Sport Almanach 1904. évi kiadása 71 budapesti, sporttevékenységgel foglalkozó egyesületet sorol fel. 1937-ben Brüsszelben megalakult a Nemzetközi Postagalamb Szövetség, amely Magyarországot azonnal felvette tagjai közé.

1975 februárjában Budapesten Postagalamb Olimpiát rendeztek.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld

Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén

2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor

Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről

2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása

Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.

2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk

Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.