Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2019. Augusztus 08. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Németországban eltűnt gyereket találtak a rendőrök a Keleti pályaudvaron

Németországban eltűnt gyereket találtak a rendőrök a Keleti pályaudvaron

Egy tizenkét éves, Németországban eltűntként keresett fiúra találtak rá rendőrök a Keleti pályaudvaron kedd éjszaka - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság szerdán a rendőrség honlapján.

A fiú világot akart látni, ezért Budapestre szökött Németországból - olvasható a police.hu oldalon.

A rendőrök, miután a pályaudvar aluljáró szintjén felfigyeltek a fiúra, megkérdezték tőle, hogy hol vannak a szülei, és kiderült, hogy a gyerek csak németül beszél, nincsenek nála iratok. A fiú azt mondta a rendőröknek, hogy azért jött vonattal Budapestre, mert látni szerette volna a fővárost, semmilyen ismerőse nem él itt, és a szülei sem tudnak arról, hogy Budapesten van.

A rendőrség felvette a kapcsolatot a német hatósággal és a szüleivel, a fiú ideiglenesen egy gyermekvédelmi intézetbe került, ahonnan az édesapjával szerda délután hazautaztak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld

Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában

Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld

Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba

Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.