Hírek
2012. Március 13. 07:03, kedd |
Külföld
Forrás: OrientPress
Nem örül a Moodys a magyar patthelyzetnek
Adósbesorolásunk szempontjából negatív hatású az IMF/EU-tárgyalások további csúszása – figyelmeztetett hétfőn a Moody's hitelminősítő. Jelenleg már a harmadik hónapja késlekedik a megállapodás.
Patthelyzetnek nevezte a Magyarország és az Európai Bizottság vitája miatt kialakuló vitát hétfői elemzésében a Moody's: a cég régiós elemzője, Alpona Banerji arra is figyelmeztetett, hogy a vita miatt hónapok óta késlekedő IMF- megállapodás igencsak negatívan hathat Magyarország adósbesorolására -pedig a magyar kormány Közép és Kelet-Európa legnagyobb hiteligényét jelentette be.
A Moody's korábban nemtetszését fejezte ki a kohéziós juttatások felfüggesztése miatt is – londoni elemzők között pedig már általánosnak számít az a vélekedés, hogy a magyar IMF-megállapodásra nyár előtt nem kerül sor, írja a hirado.hu .
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld
Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld
Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.
2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll
A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön
2026. Június 25. 11:45, csütörtök | Külföld
Ukrajna háború - Tüzet okozott egy ukrán dróntámadás egy dél-oroszországi olajbázison
Tüzet okoztak a krasznodari régió poltavai olajbázisán egy drón lezuhant roncsai - közölte Alekszandr Haritonov, a Kraszoarmejszki járás vezetője csütörtökön a Max-csatornáján.
