Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2012. Május 18. 14:03, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Nem lesz központi ingatlanadó

Nem lesz központi ingatlanadó

A kormány semmiféle központi ingatlanadót nem kíván kivetni – ezt mondta Giró-Szász András kormányszóvivő a napokban nyilvánosságra került értéknövekedési illetékről.

Ezt egy törvénymódosítás alapján a jövőben azok után az ingatlanok után kellene megfizetni az önkormányzat felé, amelyeknek az értéke a helyi építési szabályzat megalkotása vagy módosítása eredményeként növekedett.

Giró-Szász András kormányszóvivő azt mondta, hogy adófizetési kötelezettsége csak akkor keletkezik a tulajdonosnak, ha a szerzett ingatlan területét időközben átminősítik: termőföldet vásárolt, és azt belterületté minősítették, ezáltal pedig értéke a sokszorosára nőtt. Véleménye szerint ezt a „lehetőséget” eddig elsősorban a spekulánsok használták ki. Elmondta, a dokumentum még nem volt a kormány előtt, és a közigazgatási államtitkári értekezleten sem esett szó az anyagról - írja a Magyar Hírlap.

Az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület szerint igencsak aggályos a törvénytervezetnek az új ingatlanadóra vonatkozó passzusa. A szervezet szerint a javasolt „értéknövekedési hozzájárulás” igazságtalan, közgazdasági szempontból megalapozatlan és a települések egészséges fejlődését hosszabb távon akadályozó adónem. „Igazságtalan, mert egy jövőben bekövetkező értéknövekedést máris tényként kezel, függetlenül attól, hogy a telek tulajdonosa képes-e vagy kívánja-e valaha is kihasználni a feltételezett értéknövekedési potenciált” – hívta fel a figyelmet az egyesület. Az új ingatlanadó bevezetése ellen szól – az ingatlanfejlesztők szerint – az is, hogy az ilyen típusú beruházást már így is nagyobb közteher sújtja, mint mondjuk a kötvényvásárlást. Aggályosnak tartják továbbá azt is, hogy a tervezet alapján az önkormányzat szubjektíven határozhatja meg az ingatlan „bázis” értékét és az értéknövekedés mértékét is, vagyis az adóalapot.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld

Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén

2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor

Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről

2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása

Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.

2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk

Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.