Hírek
2011. November 02. 07:25, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Nem engedték repülni a kerekes székes nőt
Megtagadta a Malév egy kerekes székben ülő nő utazását – írja a Magyar Nemzet. A légitársaság arra hivatkozott, hogy kísérő nélkül nem lenne teljes biztonságban.
Az izomsorvadásban szenvedő beteg és családja diszkriminatívnak tartja az eljárást, ezért panaszt tett a Malévnál. A Malév levélben válaszolt, amelyben az olvasható, hogy a hatályos jogszabályok szerint jártak el, többek között arra hivatkoztak, hogy a különös gondoskodást igénylő utas csak abban az esetben utazhat kísérő nélkül, ha utazása alatt semmilyen segítségre nem szorul.
A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége szerint szerint a Malév nem tagadhatta volna meg az utazást csak azért, mert nincs kísérő. Az érdekvédelmi szervezet végső esetben az Európai Bizottsághoz fordulna.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
2025. December 19. 07:27, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az orosz vagyon felhasználását sikerült megakadályozni
A befagyasztott orosz vagyon felhasználása Ukrajna céljaira hadüzenetként értelmezhető, azonnal belerántott volna bennünket egy háborúba, ettől sikerült megóvni magunkat, ez egy nagyszerű siker
