Hírek
2012. Szeptember 11. 05:00, kedd |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Nem befolyásolja a gyerek egészségét az anya kora
Egy új tanulmány rámutatott, hogy ellentétben a jelenlegi feltételezésekkel, az anya kora - abban az esetben, ha idősebb korában szül - nem növeli a gyermek esélyét a különböző betegségek kialakulására.
Egy új tanulmány rámutatott, hogy ellentétben a jelenlegi feltételezésekkel, az anya kora - abban az esetben, ha idősebb korában szül - nem növeli a gyermek esélyét a különböző betegségek kialakulására - számol be a Fox News. Azonban a fiatalabb kori szülés esetében ez nem igaz.
Az eredmények szerint azok a gyerekek, akik 35-44 év közötti anyukáktól születtek, 40-es, 50-es éveikre nem voltak kevésbé egészségesek, mint azon társaik, akiknek anyukája születésükkor 25-34 éves volt.
Ugyanakkor ez nem volt igaz a fiatalabb anyukák esetében. Azt találták ugyanis, hogy a 20-24 év közötti anyukák gyerekeinél 5 százalékkal nagyobb volt a betegségek kialakulásának kockázata, mint 24-35 éves társaiknál. Ez az érték még ennél is nagyobb, mintegy 15 százalék a 14-19 éves korukban szült anyukák gyerekeinél.
Az azonban még mindig igaz, hogy idősebb korban már nagyobb a vetélés kockázata.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 05. 07:00, hétfő | Életmód
Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban
Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
2026. Január 05. 06:58, hétfő | Életmód
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz dobosa
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
2026. Január 04. 09:24, vasárnap | Életmód
Leendő szolgálati kutyák gazdáinak jelentkezését várja a rendőrség
2026. Január 03. 10:11, szombat | Életmód
Részleges nap- és holdfogyatkozás, több bolygóegyüttállás is lesz idén
Részleges nap- és holdfogyatkozás, több bolygóegyüttállás, valamint meteorrajok is megfigyelhetők lesznek idén az égbolton.
