Hírek
2024. Október 01. 06:00, kedd |
Életmód
Forrás: MTI
Nébih: újra megjelent a madárinfluenza vírusa vadon élő madarakban

A madárinfluenza-vírus egyik altípusát mutatta ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma Hajdú-Bihar és Fejér vármegyében elhullott vadmadarakból - közölte a Nébih hétfőn az MTI-vel.
Annak érdekében, hogy a vírus ne terjedjen át baromfira, minimálisra kell csökkenteni a találkozási lehetőségeiket - hangsúlyozták.
Hozzátették, hogy az ország minden része veszélyeztetett, mert a vadmadarak bárhová elvihetik a fertőzést.
A közlemény szerint a járványvédelmi minimumfeltételekről szóló főállatorvosi határozat továbbra is érvényben van, annak betartása minden baromfitartó számára kötelező. Ennek értelmében a baromfikat zárt helyen kell etetni és itatni, a takarmányt és az állatok almozására használt anyagokat is zárt helyen kell tárolni
- írták.
A vírus terjedéséről és a legfontosabb tudnivalókról a Nébih honlapjának madárinfluenza-oldala tájékoztat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 09. 07:22, péntek | Életmód
Az EP hozzájárult a farkasok védelmi státusának enyhítéséhez
2025. Május 09. 07:16, péntek | Életmód
XIV. Leó pápa - A békéről, a szinodális, hidakat építő, szegények mellett álló egyházról szólt az új katolikus egyházfő első b
A békéről, a szinodális, hidakat építő, szegények mellett álló egyházról szólt az új katolikus egyházfő megválasztása után, a vatikáni palota Szent Péter térre néző balkonjáról elmondott beszéde csütörtök este.
2025. Május 08. 19:53, csütörtök | Életmód
Robert Prevost amerikai bíboros az új katolikus egyházfő
Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog uralkodni.
2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Életmód
Rekordméretű élelmiszergyűjtés a rászorulókért
Sosem zajlott még egyszerre annyi helyen élelmiszergyűjtés Magyarországon, mint az előttünk álló hétvégén.