Hírek
2023. Augusztus 31. 12:36, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
MVM Next: adathalász csalók ismét hamis gázszámla-értesítőket küldenek

Adathalász csalók ismét hamis online gázszámla-értesítőket küldenek az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. ügyfeleinek - közölte a szolgáltató csütörtökön az MTI-vel.
Az utóbbi időben a hamis értesítők általában nem magyar címekről érkeznek, valótlan előzményekre hivatkoznak, és adathalász oldalra irányítják az ügyfeleket. Fel lehet ismerni ezeket arról, hogy gyakran tartalmaznak helyesírási hibákat, magyartalan kifejezéseket - írták.
Az MVM Next online számlaértesítőinek feladója mindig az MVM Next online ügyfélszolgálat, minden esetben szerepel rajta a szerződéses folyószámla száma, a számla száma és az átutaláshoz szükséges adatok. Online ügyfélszolgálati honlapjukon sosem kérnek bankkártya adatokat, ezeket a biztonságos banki felületen kell csak beírni.
A szolgáltató az óvatosság mellett arra kéri az ügyfeleit, hogy a gyanús megkereséseket az adathalasz@mvm.hu címre továbbítsák, vagy telefonon jelezzék az ügyfélszolgálatnak. Az adathalász levelekről szóló tájékoztató az MVM Next honlapján olvasható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld
Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen
A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -
2025. Szeptember 19. 07:33, péntek | Belföld
Kövér László: nemzetpolitikai értelemben az elmúlt tizenöt év volt a legeredményesebb időszak
2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja
A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.