Városlista
2025. szeptember 19, péntek - Vilhelmina

Hírek

2012. Május 30. 07:01, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Melyik a 7 leggyakrabban hamisított étel?

Melyik a 7 leggyakrabban hamisított étel?

Egy új tanulmány szerint a nap mint nap fogyasztott ételekbe sajnos sokszor olyan anyagok is belekerülnek, amelyeknek nem kellene. Ez élelmiszer- hamisításnak minősül.

Annak érdekében, hogy csökkentsék a költségeket, a gyártók az elsődleges összetevőket illegálisan kicserélik valami olcsóbbal. A 7 leggyakrabban hamisított étel közül pedig sajnos sok olyan van, amit nap mint nap fogyasztunk - írja a Fox News.

Az import összetevőket nagyon nehéz ellenőrizni. Ez a legnagyobb kihívás a szakértők és ügynökségek számára, akik a csalók nyomába erednek.

Itt a 7 leggyakrabban hamisított étel: a kutatók rájöttek, hogy az olíva olaj - még az extra szűz is - a leggyakrabban hamisított étel, melyet általában mogyoróolajjal helyettesítenek. Ez az ételallergiások számára aligha örömhír. Az is előfordul, hogy kukorica-,napraforgó-,földimogyoró-,szójabab-, vagy pálmaolajjal pótolják az olíva olajat.

Ha azt gondolja, hogy a pohár tej, amit minden reggel megiszik, tehénből származik, lehet, hogy téved. Kiderült, hogy egy egész állatkert is lehet abban a doboz tejben, elkezdve egészen a juhtejtől, a különböző marhafélék tején át a kecsketejig. De a tejet újrafeldolgozott tejporból, karbamidból és tejoltóból is előállíthatják. Mindemellett a méz, a sáfrány, a narancslé, a kávé és az almalé a leggyakrabban hamisított ételek és italok.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld

Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen

A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -

2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja

A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.