Hírek
2016. Október 25. 14:04, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Megfelelő lesz a földgázellátás a fűtési szezonban

Megfelelő lesz a földgázellátás a fűtési szezonban, a magyarországi földgáztárolókban 3,7 milliárd köbméter gázt tárolnak, ebből 920 millió köbméter a biztonsági tartalék, amely váratlan helyzetre áll rendelkezésre
- mondta a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) kommunikációs igazgatója az M1 aktuális csatornán kedden.
Scherer Zsolt hozzátette: az idén betárolt földgáz mennyisége 13 százalékkal haladta meg a tavalyit, a 2014-es mennyiségtől azonban némileg elmarad. Ennek egy jogszabályváltozás az oka, amely előírta a lakossági szolgáltatóknak, hogy az elmúlt 10 év legmagasabb téli fogyasztásának 60 százalékát helyezzék el a kereskedelmi tárolókban - ismertette.
Kiemelte: Magyarországon a gázutánpótlás folyamatos, az ország nagy tárolókapacitással rendelkezik.
Scherer Zsolt szerint bár időről-időre felvetődik a kérdés, hogy a gáztárolás költségei miatt szabad-e ekkora mennyiségű földgázt betárolni, a kiszámíthatatlan időjárás, illetve olyan rendkívüli viszonyok miatt, amikor a vezetéken nem érkezik elegendő gáz, a lakosság és a gazdaság számára is az adja a biztonságot, hogy a tárolókban megfelelő mennyiségű gáztartalék van.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 06. 07:39, szerda | Belföld
A bodrogkeresztúri általános iskola diákjai végeztek az első helyen a világ egyik legnívósabb technológiai versenyén
2025. Augusztus 06. 07:37, szerda | Belföld
Soltész Miklós: támogatta a kormány a református egyház balatonfenyvesi gyermektáborának felújítását
2025. Augusztus 06. 07:36, szerda | Belföld
Meteorológusok szerint az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július
Az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.
2025. Augusztus 05. 07:43, kedd | Belföld
Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék
Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban -