Hírek
2013. December 23. 05:59, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Megérkezett a Vajdaságba a betlehemi békeláng
Megérkezett a Vajdaságba a betlehemi békeláng advent negyedik vasárnapján.
A Szabadka melletti kelebiai plébániára a Vajdasági Magyar Cserkészszövetség hozta el a különleges ünnepi jelképet Bécsből.
A békét, reményt és összetartást szimbolizáló láng széthordása a világban a 80-as évek végén vált hagyománnyá. Az Egyesült Nemzetek Szervezete 1986-ot a béke évének nyilvánította, ennek jelképe lett a betlehemi Születés templomában égő láng. Az osztrák cserkészek azóta minden évben elviszik a lángot Bécsbe, ahonnan az a világ legkülönbözőbb pontjaira jut el. A kezdetben csak néhány száz keresztény hívőt érintő kezdeményezés mára világméretű esemény lett.
A láng először érkezett a Szabadka melletti Kelebiára. "Ahogy a lángot ember adja át embernek, úgy születik meg a béke, és így valósul meg a szeretet is, nem papíron, nem egy elvont gondolatban, hanem két ember találkozásában" - mondta az ünnepélyes lángfogadáson Paskó Csaba plébános.

"A békeláng megérkezésével össznemzeti erőfeszítésnek a részeseivé váltunk - jelentette ki Pásztor István, a vajdasági képviselőház és a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke. - Képletesen ezzel is erősítjük azt a nemzethez tartozást, amelyről az elmúlt hónapokban számtalanszor tanúbizonyságot tettünk."
Magyarországon is számos helyen tartottak idén is lángátadó és lángfogadó ünnepségeket. Budapestre advent harmadik vasárnapján érkezett meg a láng, a Parlamentben pedig Kövér László házelnök fogadta a béke szimbólumát december 16-án. A láng útja idén is követhető az interneten. https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zspL4NIhjKxc.kg4vyMNv2tW4
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
