Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2011. Október 01. 14:17, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Megcsappant az offshore cégek iránti kereslet

Megcsappant az offshore cégek iránti kereslet

Több mint hétmilliárd forintot csalogatott haza az idei offshore-amnesztiaszabály – tájékoztatott az adóhivatal.

Eközben szakértők úgy vélik: idehaza folyamatosan mérséklődik az érdeklődés az offshore cégek iránt. A július végéig hazaérkező 7,21 milliárdos vagyon 721 millió forinttal gazdagította a közkasszát.

Hét hónap alatt több mint hétmilliárd forint áramlott haza abból a vagyonból, amit honi üzletemberek korábban külföldre, vagy offshore cégekbe menekítettek, esetleg más országban szereztek meg – derült ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Magyar Nemzetnek adott tájékoztatásából. A szóban forgó összeget egy január elseje óta életben lévő törvény csábította vissza.

A jogszabály kimondja: amennyiben az üzletember hazahozza a külföldről származó vagy offshore cégben, külföldi bankszámlán tartott vagyonát és a summa után itthon tíz százalék adót fizet, úgy a pénz eredetét sem az adóhatóság, sem az igazságszolgáltatás nem firtathatja. Így a július végéig hazaérkező 7,21 milliárdos vagyon 721 millió forinttal gazdagította a közkasszát. További részletek a lapban.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld

MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus

2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson

Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.

2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld

Ma indul az Otthoni Energiatároló Program

Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.