Városlista
2026. január 16, péntek - Gusztáv

Hírek

2021. December 02. 15:04, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI/Fotók: MTI/Kovács Attila

Még egy évig pályázhatnak erdőtelepítésre a települések

Még egy évig pályázhatnak erdőtelepítésre a települések

A Vidékfejlesztési Programban még egy évig pályázhatnak a települések erdőtelepítési támogatásra, miután a pályázatok beadási határidejét 2022. december 31-ig meghosszabbították

- mondta el az erdőkért felelős államtitkár szerdán Pilismaróton, a településen tartott ünnepélyes faültetésen.

Zambó Péter kiemelte, ha a településeknek van szabad területe, de nincs szakmai tapasztalata az erdőtelepítések kivitelezéséhez, az állami erdőgazdaságok a tervezéstől a kivitelezésen át a fenntartásig felkínálják szakértelmüket és szolgáltatásaikat.

Kozma Ákos az alapvető jogok biztosa arról beszélt, hogy a Pilismaróton folytatódó program nemcsak egy élhető település biztosítéka, hanem a tájba és a környezetbe illő fák kiválasztásának folyamata is, illetve a jövőnek szóló cselekedet, mely egyúttal az ősök munkájának megbecsülése.

Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő felidézte, hogy a kormány 27 százalékra szeretné növelni az ország erdővel borított területeinek arányát. A 2020-21-es ültetési szezonban országosan 160 hektár erdőállomány jött létre, ez 118 480 darab facsemete elültetésével egyenértékű - ismertette.



Völner Pál, a térség fideszes országgyűlési képviselője elmondta, a kormány támogatja a kistelepülések életét, így az elmúlt hetekben ötvenmillió forint támogatás érkezett Pilismarótra. A mostani faültetésben azonban nem a pénz, hanem az élhető településről való közös gondoskodás a legfontosabb.

Az Agrárminisztérium 2019-ben hirdetett újabb Országfásítási Programot, 2020-ban 12 ezer sorfát ültettek 475 településen, 2021 ősszén és 2022 tavaszán pedig 24 ezer sorfa ültetésére kapott lehetőséget 887 település.

Két év alatt másfél milliárd forintot fordítottak a vidéki települések fásítására, ezzel a rendszerváltozás óta a legnagyobb, az egész országra kiterjedő belterületi fásítási program valósult meg.

Címkék: erdő, fa, faultetes, telepítés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható

2026. Január 15. 07:27, csütörtök | Belföld

Petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök

A \"brüsszeli háborús terv\" finanszírozása elleni petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, a Facebook-oldalára feltöltött videójában.

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.