Városlista
2025. szeptember 20, szombat - Friderika

Hírek

2019. Október 10. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Már kétmillió külföldi EU-állampolgár kért tartós brit letelepedési engedélyt

Már kétmillió külföldi EU-állampolgár kért tartós brit letelepedési engedélyt

A brit belügyminisztérium szerdán ismertetett friss adatai szerint elérte a kétmilliót azoknak a külföldi EU-állampolgároknak a száma, akik letelepedett státusért folyamodtak a brit hatóságokhoz.

A magyarok közül eddig csaknem 54 ezren kértek tartós nagy-britanniai letelepedési engedélyt.

A brit kormány döntése alapján azok a külföldi EU-polgárok, akik törvényesen és életvitelszerűen Nagy-Britanniában laknak, a brit EU-tagság megszűnése (Brexit) után is maradhatnak az országban, és érvényben maradnak jelenlegi jogosultságaik is, de letelepedett jogi státusért - vagyis meghatározatlan időre szóló tartózkodási engedélyért - kell folyamodniuk a brit belügyminisztériumhoz.

A tárca szerdai tájékoztatása szerint ezt a 27 EU-tagország Nagy-Britanniában élő 3,2 millió állampolgára közül szeptember végéig 1,86 millióan tették meg, és a letelepedett státusért folyamodók száma azóta elérte a kétmilliót.

A szeptember 30-i állapotot mutató lista élén a lengyelek állnak 347 300 folyamodvánnyal.

A magyarok közül 53 600-an kértek tartós letelepedési engedélyt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 20. 09:12, szombat | Külföld

Az EU határozott fellépést ígért az Észt légtér megsértése kapcsán

Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke határozott fellépést ígért provokáció esetére azt követően, hogy pénteken három orosz MiG-31-es vadászgép lépett be engedély nélkül Észtország légterébe és 12 percig tartózkodott

2025. Szeptember 19. 07:31, péntek | Külföld

Brit miniszterelnök: London és Washington együttműködik a globális konfliktusok megoldásában

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Nagy-Britannia és az Egyesült Államok szorosan együttműködik a globális konfliktusok megoldásában.

2025. Szeptember 18. 07:47, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Lavrov: Európának nincs keresnivalója a tárgyalóasztalnál

Nem lehetnek ott az európai országok az Ukrajnáról szóló tárgyalásokon, mert ellenségesek Oroszországgal szemben

2025. Szeptember 17. 07:34, szerda | Külföld

Az ügyész halálbüntetést javasol a Charlie Kirk elleni merénylet gyanúsítottjára

Az ügyész halálbüntetés javaslatával nyújtotta be a vádiratot a bírósághoz a Charlie Kirk elleni halálos merénylettel gyanúsított Tyler Robinson ügyében kedden.