Városlista
2026. július 13, hétfő - Jenő

Hírek

2020. Május 27. 12:02, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Magyarország harmadszor is bekerült a legkedveltebb befektetési helyszínek közé

Magyarország harmadszor is bekerült a legkedveltebb befektetési helyszínek közé

Tavaly 101 beruházás érkezett Magyarországra.

Sorozatban harmadszor választotta be Magyarországot a világ legkedveltebb befektetési helyszínei közé a Site Selection nevű amerikai szaklap és sorozatban harmadszor lett a magyar befektetési ügynökség a régió legjobb befektetési ügynöksége – közölte Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) államtitkára Facebook-oldalán.

A videóban az államtitkár kifejtette, a vállalkozások, a befektetők bíznak Magyarországban, bíznak a magyar emberekben, tudják, hogy a magyarok tehetségesek, és szorgalmasak.

Tavaly 101 beruházás érkezett Magyarországra a befektetési ügynökségen keresztül, ezek 13 500 munkahelyet teremtettek – mondta, és hozzátette: a feladat idén is adott, „annyi munkahelyet fogunk teremteni, ahányat a vírus elpusztított”.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld

OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament

A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.

2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld

Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le

Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton

2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld

Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon