Hírek
2021. Március 11. 19:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Magyarország dobogós helyen áll a nők lehetőségeit vizsgáló európai rangsorban

Magyarország a második helyen áll Finnországgal azon a listán, amely a nők lehetőségeit vizsgálta az Európai Unió 27 országában, illetve az Egyesült Királyságban
- közölte a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (Kincs) saját elemzése alapján.
A nemzetközi adatbázisokat összevető lista első helyén Svédország áll, Franciaország és Bulgária a harmadik a Kincs rangsorában. Az index öt területen - a munka, a képzettség, az egészség, a szülés és a közéleti befolyás vonatkozásában - összesen húsz változóval vizsgálta a nők lehetőségeit.
A munkaerőpiaci lehetőségek területén Magyarország az élmezőnybe tartozik; nálunk az ötödik legalacsonyabb a női munkanélküliség és a jövedelmi szegénység kockázatának kitett nők aránya Európában - írták. A gyermekvállaláshoz kapcsolódó lehetőségek terén megegyező pontszámokkal a visegrádi négyek (V4: Lengyelország, Csehország, Szlovákia és Magyarország) mellett Franciaország, Horvátország és Bulgária áll az első helyen.
A nők közéleti szerepvállalásáról egyebek mellett azt írták: hat olyan ország is van, ahol 20 százalék alatti a női miniszterek aránya, Magyarországon ez az adat 21,4 százalék. A vezető beosztásban dolgozó nők aránya négy országban magasabb, mint 40 százalék, Magyarország a 39,4 százalékos értékkel a hatodik legjobb helyen áll a listán - közölte a Kincs.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld
Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén
2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor
Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről
2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása
Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.